Skocz do zawartości

Esa Continuum 2

Typ sprzętu: Kolumny Podłogowe

Producent: Esa

Model: Continuum 2


Dobry

(4/5)


(4/5 na podstawie 1 opinii)

sprzet
Były użytkownik

Data dodania: 27 kwiecień 2003

Były użytkownik

Data dodania: 27 kwiecień 2003

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • transparentność, detale neutralność
  • bardzo trudne do prawidłowego wysterowania wraz z przezroczystością i detalami pokazuje wady pozostałej części toru

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: W sklepie FAN (Szczecin) - już nie istnieje bo Szczecin to wiocha kina domowego

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Neutralność i oddanie gry muzyków oraz ich instrumentów.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Dynaudio Audience 50/70. KEF Q75. Jakieś duże Quadrale :-b Xawiany na Focalach JM Lab Electra 805

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Creek 5250 SE Rega Planet 2000

Opinia:

Są to kolumny o niezłym wyglądzie, bardzo dobrym wykonaniu i solidnej budowie. Posiadają dużą komorę balastową więc właściwie są to bardzo duże monitory z przedłużoną obudową działającą jak dobrany stand.

Na górze gra Scans Speak "duży" Revelator a na dole węglowa 18" w wersji z kaptonowym karkasem cewki.

Brzmienie - może być mało dynamiczne, może mieć za dużo góry i nie tworzyć prawidłowej stereofonii. Są to problemy wynikające z trudności w ich ustaiwniu (polecam BlueTac i płyty granitowe na kolcach). Jednak kiedy wszystko będzie zsynchronizowane te wielkie kolumny znikają jak dobry monitor. Dają dźwięk niezwykle neutralny - potrafią rozstawić muzyków na właściwych im miejscach - jednak są one wrażliwe na osprzęt - nie radzę używać wzmacniaczy o bliskim i "atakującym" brzmieniu bo skończy się to wpadką. Dobre rezultaty będą z osprzętem Quada czy Gryphona. Lampa raczej niewskazana. Producent pisze o 6 omach i 89 decybelach ale w praktyce są one naprawdę trudno do wysterowania.

Następną cechą jest niezwykle rzetelne przekazanie barw instrumentów - oczywiście zależy to od płyty bo mój Creek póki co nie wszystko potrafi nimi zagrać - przymierzam się do jakiejś większej elektrowni (może Quad albo Kustagon?). Barwa jest niesamowita - słyszymy pudła wiolonczeli i skrzypiec gdy muzyk gra nimi w dolnych pozycjach o różnicy między strunami metalowymi a jelitowymi nie wspominając. To są kolumny do muzyki klasycznej - słychać każdą sekcję a jednocześnie możemy mieć wrażenie sali koncertowej bo kolumny te nie przysłaniają tła dużymi sygnałami. Oczywiście słuch się akomoduje ale moim zdaniem wrażenie jest dosyć podobne do sali kocertowej (oczywiście inny efekt będzie w Bydgoszczy a inny w Berliner Philharmoniker). No i jazz - dynamika, oscylacje na dętych, perkusja są oddane wiernie i przyjemność oraz zadziwienie muzyką jest tutaj czymś normalnym.

No i pasmo - na początku można odczuwać przewagę góry nad niskimi, ale jest to raczej odbieranie ilości informacji jakie przenosi Revelator - nie jest to magnetostat ale wrażenia są moim zdaniem "pośrodku" elektrodynamicznej i elektrostatycznej technologii.

Warto zastosować bi-wiring. Na górę neutralny kabel o wysokiej rozdzielczości a na dół wielki miedziany przekrój o niskiej pojemności. Do tego bi-amping i mamy zestaw na którym można słuchać symfonii Mahlera jak na żywo.




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.